Pościel hotelowa.

Pościel hotelowa

Jednym z czynników, który ma wpływ na ocenę danego obiektu noclegowego jest to, czy gwarantuje on należyty komfort snu. Wpływ na to ma nie tylko znajdujące się w pokoju hotelowym łóżko czy materac. Równie istotna jest pościel hotelowa. Oceniając ją, goście pod uwagę biorą zarówno jej wygląd, jak i świeżość oraz to, jaka jest w dotyku. Jaka powinna być idealna pościel hotelowa? Wybierając komplet pościeli do pokoju hotelowego, pod uwagę należy wziąć kilka kluczowych czynników. Nigdy nie powinno się na niej oszczędzać. Wysokiej jakości pościel hotelowa jest bowiem inwestycją na długie lata. Warto wydać na nią jednorazowo nieco więcej, zamiast narażać się na wysokie koszty związane z jej późniejszą wymianą. Należy także zdawać sobie sprawę z tego, iż tego typu pościel jest poddawana regularnym, intensywnym procesom konserwacji mającym wpływ na jej kondycję.

Idealna pościel hotelowa, czyli jaka? Na sklepowych półkach należy rozglądać się za tak zwaną pościelą przemysłową, która będzie spełniała polską normę PN 83/P-82010. Wyroby tego typu są produkowane z tkaniny sanforyzowanej, czyli wykurczonej w procesie technologicznym, której kurczliwość wynosi nie więcej niż 5% — tak po osnowie, jak i po wątku. Taka pościel hotelowa musi także posiadać atest o trudnopalności (warunek ten jest określany przez normę  BS 7177-2008).

posciel-hotelowa

Z jakiego materiału powinna być wykonana pościel hotelowa?

Jakiego rodzaju materiały są wykorzystywane do produkcji kompletów pościeli do obiektów noclegowych? Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się wyroby bawełniane. Trudno się temu dziwić. Wykonana z bawełny pościel hotelowa jest przyjemna w dotyku, chłodna, przewiewna i estetycznie się prezentuje. Z powodzeniem można pod nią spać przez cały rok — zarówno w chłodne, jak i ciepłe noce. Jej niewątpliwym atutem jest także łatwość w pielęgnacji. Pozbywanie się plam z takiej pościeli nie stanowi większego problemu, a co więcej, bez obaw można stosować na niej chlorowe środki wybielające. W hotelach najlepiej sprawdzają się zestawy wykonane z włókna czesankowego, długiego gładkiego. Na uwagę zasługują w szczególności wyroby z perkalu. To włókno z 100% bawełny, które charakteryzuje się bardzo ścisłym splotem, wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu w czystości.  Bawełniana pościel hotelowa to jednak nie jedyne dostępne rozwiązanie. Do czynienia możemy mieć również z tkaninami z domieszką poliestru. Wybierane są one ze względu na to, iż w czasie prania absorbują mniejszą ilość wody oraz środków piorących. Oprócz tego, nie wymagają wysokiej temperatury czy maglowania. Wszystko to pozwala znacząco zredukować ilość zużywanej wody i detergentów, skutecznie zmniejszając koszty eksploatacyjne.

Pościel hotelowa – wysoka jakość przede wszystkim!

Jaki kolor powinna mieć pościel hotelowa? W obiektach noclegowych wykorzystuje się produkty białe, co jest związane z uniwersalnością tej barwy. Biel jest kolorem budzącym skojarzenia ze świeżością, schludnością i czystością. Taka pościel pasuje do każdego wnętrza — zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Aby prezentowała się ona efektownie, producenci wykorzystują różnego rodzaju sploty pozwalające na osiągnięcie ciekawych efektów. Na uwagę zasługuje między innymi atłasowo — adamaszkowy, dzięki któremu pościel hotelowa nabiera pięknego, luksusowego połysku. Wyroby tego typu mogą także zdobić pasy o różnej grubości. Niekiedy w hotelach spotkać można się z pościelą w odcieniach beżu czy kremowego, lecz należy to do rzadkości.

Kolejna bardzo ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze pościeli do obiektu noclegowego jest jej gramatura. Standardowo oscyluje ona w granicach 160 g/m2, dzięki czemu jest niezwykle trwała i wytrzymała. Co więcej, zachowuje swoje cenne właściwości nawet mimo częstego, wielokrotnego prania i zabiegów konserwujących. Tym, co ją wyróżnia jest także odporność na działanie wysokich temperatur. Dla porównania, pościel z jaką można się spotkać w gospodarstwach domowych najczęściej ma gramaturę wynoszącą 125 g/m2. Pościel hotelowa jest najczęściej rozpinana przy pomocy tak zwanej zakładki hotelowej, która pozwala na łatwe oraz szybkie zdjęcie poszewek i ich wymianę na nowe.